Wrastanie paznokci występuje w momencie wbijania, drażnienia przez płytkę paznokcia bocznych wałów, które po czasie reagują stanem zapalnym. Najczęstszymi powodami wrastania jest:

– nieprawidłowo skracana płytka paznokcia( półokrągło, za krótko)

– zbyt ciasne obuwie

– deformacje stopy

– uraz płytki paznokciowej

– nadwaga

– wrodzona predyspozycja do wrastania

Objawami wrastania paznokcia jest ból, obrzęk wokół wałów paznokciowych, ropny wysięk, a także ziarnina. Bardzo ważne jest by zgłosić się do podologa, gdy występują początkowe fazy wrastania, ponieważ im szybsze włączenie odpowiedniej terapii tym mniejszy ból i dyskomfort.

Podolog za pomocą ortonyksji (terapia na wrastające paznokcie za pomocą klamer metalowych) naprowadza płytkę na prawidłowy tor wzrostu, tym samym likwidując możliwość dalszego wrastania. Terapia drutem ortonyksyjnym trwa około roku i jest uzależniona od grubości, elastyczności płytki oraz współpracy miedzy podologiem a pacjentem.

Gabinet Podoline pracuje na klamrach Frasera, E-klamrze oraz na Kostce Arkady. Rezultaty niektórych zabiegów podologicznych znajdą Państwo w zakładce Galeria.

Jeśli poczujesz ból w okolicy wałów, pojawi się zaczerwienienie i obrzęk udaj się do podologa, który zastosuje odpowiednią terapię  bez interwencji chirurgicznej.